dildo

Co to jest dildo i jak go używać?

Pary coraz częściej korzystają z gadżetów erotycznych, aby urozmaicić klasyczny seks i zwiększyć doznania seksualne. Na rynku dostępnych jest wiele zabawek erotycznych o różnym przeznaczeniu, a wybór to nie lada wyzwanie. Jedną z nich jest dildo. Co to jest dildo i jak go używać?

Co to jest dildo?

Dildo to jedna z zabawek erotycznych, która służy do masturbacji lub do urozmaicenia podczas stosunku seksualnego. Gadżet dostępny jest w rozmaitych kształtach oraz rozmiarach, dzięki czemu będzie idealny zarówno dla nowicjuszek, jak i bardziej doświadczonych. Zabawka ta jest także wykonana z różnych materiałów. Warto wybrać tzw. silikon medyczny, który nie tylko jest komfortowy i przyjemny w dotyku, ale przede wszystkim bezpieczny. Ponadto, na rynku istnieje kilka rodzajów w zależności od przeznaczenia, a w tym m.in. do pieszczenia odbytu, tzw. dildo analne. Jeżeli dopiero rozpoczynacie przygodę z dildo, zastanówcie się:

  • Do czego będziecie używać gadżetu,
  • Jaki rodzaj chcecie wybrać,
  • Czy będziecie stosować go wspólnie.

Czym różnią się dildo od wibratorów?

Wiele osób używa pojęcia dildo zamienne z wibratorem, co jest błędem. To są dwie osobne zabawki erotyczne. Wibrator, jak sama nazwa wskazuje, wibruje. Natomiast dildo nie posiada wibracji. Choć istnieją modele, które dodatkowo je posiadają. Dildo wprawia się w ruch za pomocą siły mięśni osoby, która go używa. W efekcie, w przeciwieństwie do wibratora, to aktywność użytkownika decyduje o intensywności. Ponadto dildo nie wydaje żadnych dźwięków. Jeśli zastanawiacie się, którą z tych dwóch zabawek wybrać, musicie zastanowić się, jakich doznań oczekujecie.

Jakie są rodzaje dildo?

Decydując się na dildo, macie kilka do wyboru. Wyróżnia się:

  • dildo realistyczne – niemalże dokładnie odwzorowują penisa ze wszystkimi częściami. Co więcej, wiele modeli posiada przyssawkę, która umożliwia zamocowanie do różnego podłoża.
  • dildo zwykłe – najpopularniejsze i najtańsze ze wszystkich rodzajów. Są idealną opcją dla nowicjuszy w świecie eksperymentów łóżkowych,
  • dildo podwójne – stworzone dla par, aby zapewnić rozkosz zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. W porównaniu do zwykłego dildo, są dłuższe oraz posiadają dwa końce, dzięki czemu korzysta się z niego wspólnie.
  • dildo pobudzające punkt G – stworzone po to, aby zapewnić jeszcze większą rozkosz podczas igraszek. Charakteryzuje się zakrzywioną końcówką, która stymuluje punkt G, dając ogromną przyjemność,
  • dildo analne – są niewiele cieńsze od innych i przeznaczone do pieszczenia odbytu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *