mezczyzna caluje kobiete po ramieniu

Pozycja na łyżeczkę – jak wygląda? Praktyczne porady

Pozycja na łyżeczkę to jedna z najchętniej wybieranych konfiguracji łyżkowych. Pozwala na bliskość, a do tego nie wymaga zbyt dużego wysiłku od partnerów. Ponadto jest bezpieczna w ciąży. Na czym polega seks na łyżeczkę i co warto wiedzieć?

Pozycja na łyżeczkę – jak wygląda?

Łyżeczka to prosta i klasyczna pozycja, którą uwielbiają pary, ceniące sobie bliskość oraz wygodę. To jedna z najpopularniejszych konfiguracji od tyłu. W tej pozycji partnerzy układają się na boku, uginając lekko nogi. Kobieta odwraca się plecami do mężczyzny. Następnie partner delikatnie wprowadza od tyłu członka do pochwy, wykonując ruchy frykcyjne. Mężczyzna jest tu stroną bierną i decyduje o kącie i głębokości penetracji, a także tempie ruchów. Jednak kobieta nie musi być bierna. Może ruszać biodrami, aby zwiększyć doznania. Ponadto, m wolne ręce, więc stymulować łechtaczkę. Dzięki temu możliwy jest do osiągnięcia orgazm łechtaczkowy. Co ciekawe, takie ułożenie ciał jest naturalne i zazwyczaj w takiej konfiguracji budzimy się rano. Zaś sama nazwa wzięła się stąd, że ciała wtulonych do siebie kochanków, przypominają łyżeczkę. I choć sama pozycja nie jest trudna i nie wygląda dynamicznie, to oferuje bliskość, a także wiele sposobów na wzajemne sprawianie sobie przyjemności.

Pozycja na łyżeczkę – jak urozmaicić? Praktyczne porady

Nie ma wątpliwości, że łyżeczka to dość prosta i mało dynamiczna pozycja, która idealnie sprawdzi się zaraz po przebudzeniu czy po ciężkim dniu w pracy. Jednak istnieje kilka sposobów na jej urozmaicenie. Wypróbujcie :

  • Łyżeczkę namiętną. W tej konfiguracji, partnerzy układają się w taki sam sposób jak do klasycznej wersji. Jednak kobieta dodatkowo odwraca głowę w stronę mężczyzny, aby umożliwić całowanie się. Taka pozycja daje nie tylko bliskość, ale i namiętność.
  • Łyżeczkę romantyczną. Układacie się tak samo jak do pozycji klasycznej, a dodatkowo wzajemnie pieścicie swoje strefy erogenne, potęgując doznania seksualne.
  • Łyżeczkę ostrą. Ta wersja pozwala wprowadzić nieco pikanterii do Waszej sypialni. Układacie się jak w klasycznej wersji. Następnie partnerka wypina nieco mocniej pupę, a partner wchodzi w nią mocniej i głębiej, wykonując przy tym szybsze ruchy.

Pozycja na łyżeczkę – dla kogo?

Łyżeczka to bardzo łatwa i naprawdę przyjemna pozycja, która nie wymaga akrobacji ani zbyt dużej energii. Doskonale sprawdzi się u osób, które nie lubią wygibasów i wolą spokojniejszy seks. To także pozycja dla par, dla których niezwykle istotne jest poczucie bliskości. Łyżeczka jest dość dyskretną konfiguracją, dzięki czemu chętnie wybierają ją rodzice. To również idealna, a przede wszystkim bezpieczna pozycja seksualna dla kobiet w ciąży, bowiem nie uciska brzucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *