Seks bez zobowiązań- na czym polega?

Seks bez zobowiązań, znany na zachodzie jako friends with benefits, to relacja oparta głównie na seksie. Decydują się na niego osoby, które nie szukają miłości, a jedyne na czym im zależy to uprawianie stosunku. Czy seks bez zobowiązań jest dla każdego? I jak się do niego przygotować?

Seks bez zobowiązań – co tak naprawdę znaczy?

Seks bez zobowiązań można zdefiniować jako relację dwóch osób, która oparta jest na seksie bez uczuć. Partnerzy spotykają się ze sobą w celu odbycia stosunku, ale nie darzą siebie uczuciem. Takie nieobowiązkowe spotkania zaspokajają ich potrzeby seksualne, dają wyjątkowe doznania i prawdziwą rozkosz. Okazjonalny seks dla wielu osób jest bardzo kontrowersyjny. Inni zaś czerpią przyjemność z takiego związku. Co więcej, wbrew pozorom, nie tylko mężczyźni chętnie wybierają taką formę związku. Paniom również jest wygodnie w opcji friends with benefits.

Seks bez zobowiązań – jak się przygotować?

Nie ma wątpliwości, że seks bez zobowiązań to relacja, która nie jest dla każdego. Jeśli marzysz o prawdziwym uczuciu, szybko się zakochujesz, taki związek nie będzie dla Ciebie. Decydując się na niezobowiązujące spotkania, przede wszystkim należy to ustalić z drugą osobą. Oboje musicie tego chcieć. Wygospodarujcie czas, usiądźcie na spokojnie i porozmawiajcie o tym. Ustalcie zasady, a także wyznaczcie granice. Wasze spotkania mają na celu przede wszystkim odbycie stosunku, a jednocześnie czerpanie z tego maksymalnej satysfakcji. Koniecznie omówcie sprawę dotyczącą zabezpieczenia. Poza tabletkami hormonalnymi, powinniście stosować również prezerwatywy. Chronią nie tylko przed nieplanowaną ciążą, ale również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową m.in. kiłą, chlamydią, wirusem HIV, wirusem opryszczki i innymi. Może okazać się, że druga osoba spotyka się na takich samych zasadach z innymi osobami. Więc lepiej odpowiednio się zabezpieczyć.

Seks bez zobowiązań – o czym pamiętać?

Antykoncepcja to nie jedyna rzecz, o której należy pamiętać, decydując się na seks bez zobowiązań. Kobieta nie powinna przyjmować zaproszeń do domu od nowo poznanych mężczyzn. Nie zna ich i nie wiesz jakie mają zamiary. Tak samo nie powinno zapraszać się ich do siebie, aby nie poznali adresu zamieszkania. Najlepiej spotkać się w neutralnych miejscach np. w hotelu. Ponadto, oboje musicie mieć świadomość, że Wasze spotkania mają na celu tylko i wyłącznie zaspokojenie waszych potrzeb seksualnych. Nie ma tu mowy o żadnym uczuciu, romantycznych gestach. Jeżeli okaże się, że któreś z Was zaczęło darzyć uczuciem drugą osobę, układ należy zerwać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *