bol glowy

Ból głowy podczas seksu i orgazmu

Ból głowy podczas aktywności fizycznej to problem, z którym boryka się około 1% dorosłych. Im większe doznania seksualne, tym bardziej odczuwa się ból. Negatywnie wpływa na jakość życia intymnego, znacznie obniżając satysfakcję ze stosunku.

Ból głowy a seks i orgazm

U niektórych osób podczas stosunku oraz orgazmu, pojawia się ból głowy. Zazwyczaj jest on tępy i nasila się wraz ze wzrostem podniecenia. Występuje głownie w okolicy potylicy oraz szyi. W wielu przypadkach występuje przed orgazmem. Najczęściej odczuwa się go jako nagły i ostry ból na moment przed orgazmem lub w jego czasie. Wyróżnia się kilka bóli związanych z aktywnością seksualną:

  • tępy obustronny,
  • ból, który narasta stopniowo przed orgazmem,
  • ból, który narasta wraz z podnieceniem seksualnym już od samego początku aktywności seksualnej.

Ból głowy podczas seksu i orgazmu – przyczyny

Bóle głowy związane z aktywnością seksualna, najczęściej pojawiają się u mężczyzn, a także u osób, które borykają się z problemem bóli migrenowych . Pojawiają się zazwyczaj wraz ze wzrostem napięcia seksualnego i wzmacniają tuż przed orgazmem. Mogą występować nagle. Pojawiają się nie tylko podczas seksu dopochwowego, ale również i seksu oralnego, analnego, a nawet i podczas masturbacji. Tego rodzaju bóle nie wymagają leczenia. Jednakże w niektórych przypadkach, ból głowy w czasie stosunku oraz orgazmu, może być oznaką choroby czy też poważnych zmian. Mogą wskazywać na schorzenia naczyniowe, tętniaka, miażdżycę, stany zapalne, a nawet i udar mózgu. Przyczyny można szukać również jako następstwo stosowania niektórych leków np. antykoncepcyjnych.

Ból głowy a wizyta u lekarza

Jeżeli bóle głowy Cię niepokoją oraz towarzyszą mu inne dolegliwości np. wymioty, utrata przytomności, nie bagatelizuj sprawy. Koniecznie musisz niezwłocznie skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Lekarz przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad. Pamiętaj, aby podać jak najwięcej informacji o bólu, jego rodzaju, a także sile. Lekarz zapyta również czy ból pojawił się nagle, czy od pewnego czasu, czy nasila się wraz ze wzrostem podniecenia, czy tylko podczas orgazmu. Na podstawie tych informacji zadecyduje o dalszej diagnostyce oraz postępowaniu. w razie konieczności może przeprowadzić badania np. tomografię komputerową czy obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego. Lekarz może zadecydować również o przeprowadzeniu angiografii mózgowej, która uwidacznia tętnice szyjną oraz mózgowej. To jedno z badan, które wykorzystuje się w diagnostyce bólów głowy. Możesz również dostać skierowanie do neurologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *